Випуск 78
  • Реєстрація

ВИЯВЛЕННЯ ФУНКЦІЙ МУНІЦИПАЛЬНИХ ГЕОГРАФІЧНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ ШЛЯХОМ АНАЛІЗУ РЕЗУЛЬТАТІВ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ

Андрій ОРЕЩЕНКО

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Анотація

Способи використання муніципальних геоінформаційних систем та їх функції розкриті на сьогодні не повністю. Функції цих програм виявляли шляхом аналізу способів їх використання, описаних у наукових публікаціях та навчальних матеріалах. Додатково вивчали призначення ГІС, вирішену проблему, цільову аудиторію або виробничі процесі, у яких описано застосування цих програм. Оскільки у різних джерелах аналогічні функції можуть мати різні назви, їх уніфікували – об’єднували в категорії і приводили до узагальненого і лаконічного вигляду. У результаті огляду понад 45 досліджень та 10 підручників) були виявлені 62 функції. Їх поділили на 3 групи залежно від приналежності до кінцевого результату. До системних віднесені типові функції для програмного забезпечення: запити, візуалізація і збір даних, імпорт-експорт. Всього автори статей і книг згадали 13 функцій. Прикладні функції (17) дозволяють отримати більш осмислений результат: картографічна – готову до використання карту, моделювання – модель, просторовий аналіз – нову закономірність або характеристику об’єкта, управління даними – набір даних. Високорівневим функціям була приділена більша увага, бо вони вказують на кінцеву мету розроблення муніципальних ГІС: автоматизацію виробництва, економічну, дослідницьку, довідкову, консолідаційну (32). Складним для розуміння поняттям дано пояснення. В обговоренні результатів вказано проблеми у виділенні та класифікації функцій і їх неоднозначного трактування. У висновках викладено причини популярності геоінформаційних систем.

Ключові слова:

ГІС, муніципалітет, функція, використання, управління, інструмент 

Мова:

українська


DOI: 
https://doi.org/10.17721/2413-7154/2017.78.35-46

Рекомендуємо цитувати цю статтю так: Oreshchenko, A. (2017). Functions of municipal geographic information systems through the prism of their usage analysis. Ekonomichna ta Sotsialna Geografiya, 78, 35-46 (in Ukrainian, abstr. in English), https://doi.org/10.17721/2413-7154/2017.78.35-46.

Вимоги до оформлення

Інформація для рецензентів

Завантажте анкету рецензента: 

Видавнича етика

Поточний випуск

Контактна інформація

Адреса редакційної колегії:

м. Київ, МСП-680, проспект Академіка Глушкова, 2, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, географічний факультет, кафедра економічної та соціальної географії

Тел.: 8 (044) 521-32-24,
8 (044) 521-35-79