Випуск 78
  • Реєстрація

МІСЬКІ КОНФЛІКТИ В ІНФОРМАЦІЙНУ ЕРУ

Артем МОЗГОВИЙ

Інститут географії НАН України, м. Київ, Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Анотація

Висвітлено географічні аспекти конфліктності міського простору як складної відкритої суспільно-територіальної системи в інформаційну еру. Установлено, що інформаційна ера розвитку суспільства несе як виклики, так і відкриває нові можливості для географічних досліджень міських конфліктів. Розглянуто методи та прийоми, які можуть знайти застосування у географічних дослідженнях міських конфліктів. Проте, географічне дослідження конфліктів потребує широкого залучення методів суміжних галузей знань та інших наук. Простежено понятійно-ієрархічний ряд: «простір» - «географічний простір» - «міський простір». Схарактеризовано конфліктну взаємодію в міському просторі. Також було розмежовано такі поняття як «конфліктна ситуація», «конфліктність» і «конфліктогенність». Узагальнено основні підходи до систематизації міських конфліктів. Визначено, що конфлікти є не тільки наслідком динамічного міського розвитку, але і необхідною його умовою. З’ясовано, що цифрові технології можуть бути найбільш ефективними при упередженні та розв’язанні ергатичних конфліктів в міському середовищі. Водночас, розв’язання соціальних конфліктів між носіями різних інтересів та спрямування їхнього руйнівного потенціалу до конструктивного русла потребує соціальної комунікації між сторонами конфлікту та застосування методів інтегрованого міського розвитку.

Ключові слова:

конфлікт, місто, міський простір, інформаційна ера, конфліктність, конфліктогенність 

Мова:

українська


DOI: 
https://doi.org/10.17721/2413-7154/2017.78.18-25

Рекомендуємо цитувати цю статтю так: Mozgovyi, A. (2017). Urban conflicts in times of digital age. Ekonomichna ta Sotsialna Geografiya, 78, 18-25 (in Ukrainian, abstr. in English), https://doi.org/10.17721/2413-7154/2017.78.18-25.

Вимоги до оформлення

Інформація для рецензентів

Завантажте анкету рецензента: 

Видавнича етика

Поточний випуск

Контактна інформація

Адреса редакційної колегії:

м. Київ, МСП-680, проспект Академіка Глушкова, 2, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, географічний факультет, кафедра економічної та соціальної географії

Тел.: 8 (044) 521-32-24,
8 (044) 521-35-79