Випуск 79
  • Реєстрація

ЄВРЕЙСЬКА МЕМОРІАЛЬНА СПАДЩИНА МАЛИХ МІСТЕЧОК СТОЛИЧНОГО СУСПІЛЬНО–ГЕОГРАФІЧНОГО РАЙОНУ УКРАЇНИ

Марина МИХАЛЮК

Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Анотація

Традиційна культура певного етносу виступає туристичним ресурсом для розвитку різних видів і форм туризму. Ці ресурси можна поділити на наявні, які можуть бути продемонстровані, та латентні, які були притаманні етносам, що мешкали на даній території, а сьогодні від тих часів залишилися не стільки матеріальні артефакти, скільки згадки і спомини. Важливе місце у визначенні латентних ресурсів відіграє історична пам’ять – не стільки масове знання про минуле, скільки сприйняття минулого як спадщини.
Важливими пам’ятками минулого, стан яких відображає ставлення сучасників до історії родини, нації, країни загалом, є захоронення та місця пам’яті. Меморіальна спадщина охоплює як матеріальні, так і нематеріальні об’єкти, що є складовими етнокультурного потенціалу певної території. В межах малих містечок досліджуваного району існує велика кількість єврейських масових поховань та місць пам’яті жертв Голокосту. Після окупації Й. Сталіним у 1941 р. міжвоєнних польських та румунських територій, кількість євреїв в УРСР зросла щонайменше до 2,45 млн осіб. Однак напад Німеччини на Радянський Союз призвів до величезної трагеді ї єврейства, що отримала назву Голокост – убивство єврейського населення різних країн Європи, яке скоїла нацистська, гітлерівська Німеччина за допомогою представників інших окупованих країн у роки Другої світової війни.
Метою статті є оцінка сучасного стану масових поховань та місць пам’яті єврейського етносу малих містечок Столичного суспільно - географічного району України як складової етнокультурного потенціалу регіону. У статті розкрито значення масових поховань та місць пам’яті жертв Голокосту у малих містечках Столичного суспільно-географічного району України як складової історичної пам’яті та компоненту етнокультурного потенціалу регіону. Розглянуто історичні передумови появи вищезгаданих об’єктів на території досліджуваного району. Проаналізовано сучасний стан масових поховань та місць пам’яті жертв Голокосту в зазначених містечках. Запропоновано основні шляхи захисту та меморіалізації місць масових поховань євреїв України в роки Другої світової війни. Вшанування пам’яті жертв Голокосту є необхідним символом для теперішніх та майбутніх поколінь, а реалізація етнокультурного потенціалу здатна виступати конкурентною перевагою розвитку туризму в регіоні.

Ключові слова:

місця пам’яті, масові поховання, Голокост, малі містечка, історична пам’ять, етнокультурний потенціал 

Мова:

англійська


DOI: 
https://doi.org/10.17721/2413-7154/2018.79.42-48

Рекомендуємо цитувати цю статтю так: Mykhaliuk, M. (2018). Jewish memorial heritage of small cities in the Capital socio-geographical region of Ukraine. Ekonomichna ta Sotsialna Geografiya, 79, 42-48, https://doi.org/10.17721/2413-7154/2018.79.42-48.

Print ISSN: 2413-7154. Online ISSN: 2413-7553

Вимоги до оформлення

Інформація для рецензентів

Завантажте анкету рецензента: 

Видавнича етика

Поточний випуск

Контактна інформація

Адреса редакційної колегії:

м. Київ, МСП-680, проспект Академіка Глушкова, 2, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, географічний факультет, кафедра економічної та соціальної географії

Тел.: 8 (044) 521-32-04,
8 (044) 521-32-24