Випуск 79
  • Реєстрація

МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ДО ПРОВЕДЕННЯ КОНФЕСІЙНОГО РАЙОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

Іван КОСТАЩУК

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Анотація

Релігійне районування території будь-якої держави чи ї ї частини є досить важливим завданням сучасної суспільної географії, так як дозволяє краще простежити спільні конфесійні риси на окремих територіях та розробляти державну стратегію розвитку міжконфесійних та державно-конфесійних відносин та взаємин, а також запобігання виникненню релігійних конфліктів різних видів, підтримці соціального служіння церков різних конфесій, напрямів та течій.
Метою написання даної статті було передбачено аналіз існуючих схем релігійного районування території України, а також удосконалення методики його проведення та застосування на практиці. У даній статті проаналізовано попередньо проведені схеми сакрального (релігійного) районування території України, що представлені в працях суспільних географів; обґрунтовано методику проведення конфесійного районування території України, виділено основні його принципи та критерії. 
Методика проведення релігійного районування базувалася на співставленні конфесійної структури та показників релігійної активності населення, а саме індексу релігійної мозаїчності, показників забезпеченості населення і поселень громадами різних конфесій, напрямів та течій. 
Нами обґрунтовано поділ території України на конфесійні райони та підрайони. Внаслідок проведення наукових досліджень згідно розробленої методики, нам вдалося виділити в Україні 6 конфесійних районів, а саме: Західноукраїнський (Волинський, Галицький, Подільсько-Буковинський та Закарпатський підрайони), Волино-Подільський, Придніпровсько-Столичний, Центрально-Причорноморсько-Кримський (Кримський підрайон), Східний та Північно-Східний. Саме таке районування дозволяє краще простежити переважаючі конфесі ї та їх співвідношення з метою врахування особливостей управління на місцевому та державному рівні.

Ключові слова:

релігійне районування, конфесійне районування, конфесія, районування, принципи та критерії районування, релігійна активність населення 

Мова:

англійська


DOI: 
https://doi.org/10.17721/2413-7154/2018.79.22-30

Рекомендуємо цитувати цю статтю так: Kostaschuk, I. (2018). Methodical approaches for confessional regionalization of Ukraine. Ekonomichna ta Sotsialna Geografiya, 79, 22-30, https://doi.org/10.17721/2413-7154/2018.79.22-30.

Print ISSN: 2413-7154. Online ISSN: 2413-7553

Вимоги до оформлення

Інформація для рецензентів

Завантажте анкету рецензента: 

Видавнича етика

Поточний випуск

Контактна інформація

Адреса редакційної колегії:

м. Київ, МСП-680, проспект Академіка Глушкова, 2, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, географічний факультет, кафедра економічної та соціальної географії

Тел.: 8 (044) 521-32-04,
8 (044) 521-32-24