Випуск 79
  • Реєстрація

ПРОСТОРОВИЙ АНАЛІЗ СОЦІАЛЬНИХ ІНТЕРНЕТ-МЕРЕЖ У ВОЛИНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

1Сергій ПУГАЧ, 2Юлія МИТЧИК

1,2Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, Україна

1Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Анотація

Соціальні інтернет-мережі є одним із феноменів сьогодення. Їх вивченням замаються багато наук. Просторові аспекти розвитку та функціонування соціальних інтернет-мереж вивчені не у повній мірі. В англомовній науковій літературі зустрічаються дослідження різних географічних аспектів функціонування соціальних мереж та можливості їх інтеграції в ГІС. Але в Україні наукові публікації з питань географії соціальних мереж практично відсутні. Метою дослідження є виявлення особливостей просторової диференціації соціальних інтернет-мереж у Волинській області. Головним завданням – на основі аналізу акаунтів дослідити чисельність та структуру користувачів соціальних інтернет-мереж ВКонтакті, Однокласники та Facebook у розрізі адміністративних районів та міст обласного підпорядкування Волинської області. У результаті дослідження виявлено, що соціальні інтернет-мережі ВКонтакті, Однокласники та Facebook мають співставні аудиторії у Волинській області. Найпоширенішою соціальною мережею є ВКонтакті, на другому місці знаходяться Однокласники, на третьому – Facebook. Соціальна мережа ВКонтакті домінує на півночі Волинської області, Однокласники – на півдні та сході. Facebook переважає лише в одній адміністративній одиниці – Луцькому районі. У всіх трьох мережах простежуються схожі територіальні закономірності поширення. Дві третіх користувачів зосереджені містах Луцьк, Ковель, Нововолинськ, Володимир-Волинський. Понад 40 % акаунтів концентрує Луцьк. Чітко простежується теорія просторової дифузії нововведень. Коефіцієнт проникнення соціальної мережі також є найвищим у найбільших містах: у Луцьку він становить 76,5 % для ВКонтакті, 67,3 % – для Однокласники, 70,1 % – для Facebook. Крім великих міст багато користувачів соціальних мереж є у прикордонних територіях: Любомльському, Шацькому, Ратнівському, Любешівському районах.Для більшості районів Волинської області коефіцієнт проникнення мережі становить 10–20 %, що свідчить про недостатній рівень сформованості мереж та значні перспективи їх розвитку у сільській місцевості. У статевій структурі користувачів домінують жінки, особливо це характерно для мережі Однокласники.

Ключові слова:

соціальна інтернет-мережа, ВКонтакті, Однокласники, Facebook, проникнення мережі 

Мова:

українська


DOI: 
https://doi.org/10.17721/2413-7154/2018.79.14-21

Рекомендуємо цитувати цю статтю так: Puhach, S., Mytchyk, Yu. (2018). Spatial analysis of social networking services in the Volyn region. Ekonomichna ta Sotsialna Geografiya, 79, 14-21 (in Ukrainian, abstr. in English), https://doi.org/10.17721/2413-7154/2018.79.14-21.

Print ISSN: 2413-7154. Online ISSN: 2413-7553

Вимоги до оформлення

Інформація для рецензентів

Завантажте анкету рецензента: 

Видавнича етика

Поточний випуск

Контактна інформація

Адреса редакційної колегії:

м. Київ, МСП-680, проспект Академіка Глушкова, 2, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, географічний факультет, кафедра економічної та соціальної географії

Тел.: 8 (044) 521-32-04,
8 (044) 521-32-24