Випуск 77
  • Реєстрація

ТЕРИТОРІАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА РАК МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗ (НА ПРИКЛАДІ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

1Тетяна ШОВКУН, 2Василь КОСТЮК

1Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, Україна
2Чернігівський обласний онкологічний диспансер, Україна

1Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Анотація: 

У статті проаналізовано стан захворюваності жіночого населення Чернігівської області на рак молочних залоз. Дослідження сучасних тенденцій стану захворюваності та смертності жіночого населення від раку молочних залоз було проведено в кілька етапів. Перший етап включав в себе збір статистичної інформації, другий етап – аналіз кількісних показників. Аналіз сучасного стану епідеміологічної ситуації захворювання на рак молочних залоз був проведений на основі персоніфікованої бази даних Національного канцер-реєстру України  та показників стану здоров’я населення, діяльності та ресурсного забезпечення комунальних закладів охорони здоров’я Чернігівської області з використанням грубого показника захворюваності та смертності. Завершальним етапом дослідження стало визначення рівня соціальної напруженості і встановлення її територіальних відмінностей в межах Чернігівської області. Проведено порівняння стану захворюваності та смертності жіночого населення від раку молочних залоз в Чернігівській області та в Україні, а також здійснено групування адміністративних районів Чернігівської області за рівнем соціальної напруженості відповідно до показників стану здоров’я жіночого населення, що пов’язані з раком молочних залоз. Виявлено, що за період 2000-2015 років спостерігається чітка тенденція до збільшення показника захворюваності та стабілізація показника смертності від раку молочних залоз як в межах області, так і у межах країни. Показник захворюваності жіночого населення на рак молочних залоз у Чернігівській області є меншим, ніж в Україні. Стабілізація показника смертності пов’язана із виявленням раку молочних залоз на ранніх стадіях, а також впровадженням новітніх технологій діагностики і лікування злоякісних новоутворень.

Ключові слова:

стан здоров’я, жіноче населення, захворюваність, смертність, вікові особливості, територіальна структура 

Мова:

українська


DOI: 
https://doi.org/10.17721/2413-7154/2017.77.71-77

Рекомендуємо цитувати цю статтю так: Shovkun, T., Kostiuk, V. (2017). Spatial patterns of breast cancer morbidity (the case of Chernihiv Region). Ekonomichna ta Sotsialna Geografiya, 77, 71-77 (in Ukrainian, abstr. in English), https://doi.org/10.17721/2413-7154/2017.77.71-77.

Вимоги до оформлення

Інформація для рецензентів

Завантажте анкету рецензента: 

Видавнича етика

Поточний випуск

Контактна інформація

Адреса редакційної колегії:

м. Київ, МСП-680, проспект Академіка Глушкова, 2, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, географічний факультет, кафедра економічної та соціальної географії

Тел.: 8 (044) 521-32-04,
8 (044) 521-32-24