Випуск 77
  • Реєстрація

ГЕОГРАФІЯ КІНЦЕВИХ СПОЖИВАЧІВ ЛОГІСТИЧНИХ ТОВАРНИХ ПОТОКІВ У ЗАХІДНОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ

1Володимир ГРИЦЕВИЧ, 2Мар’яна СЕНЬКІВ

1,2Львівський національний університет імені Івана Франка, Україна

1Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., 2Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Анотація: 

Кінцевою стадією руху логістичного потоку готової продукції є споживання. Головним кінцевим споживачем цих потоків є населення (окремі особи, а також домашні господарства). Тому важливим є суспільно-географічний аналіз особливостей просторової диференціації населення регіону для планування оптимальних логістичних потоків. Населення регіону сегментоване за трьома важливими аспектами: місцем проживання (місто, село), статтю (жінки, чоловіки), головними віковими групами. Найбільша кількість споживачів в регіоні характерна для Львівської області, найменша – для Чернівецької. У структурі чисельності споживачів Львівської, Хмельницької і Волинської областей переважають споживачі міських поселень, в усіх інших областях переважають споживачі сільської місцевості. Загалом, у ЗРУ частка споживачів сільської місцевості переважає над часткою споживачів міських поселень. У ЗРУ загалом і в усіх окремо взятих районах частка споживачів-жінок є більшою, ніж частка споживачів-чоловіків. Для адміністративних районів областей західноукраїнського прикордоння спостерігається відхилення від середньорегіональної структури в сторону більшої частки жінок. Водночас, для внутрішніх областей спостерігається відхилення від середньорегіональної структури в сторону більшої частки чоловіків. За віком у ЗРУ переважають споживачі працездатного віку, а частка споживачів молодших за працездатний вік є більшою, ніж частка споживачів старших за працездатний вік. Для адміністративних районів Закарпаття та півночі Волині характерне відхилення від середньорегіональної вікової структури в сторону більшої частки споживачів молодших працездатного віку. Райони Поділля характеризуються відхиленням від середньорегіональної вікової структури в сторону більшої частки споживачів старших працездатного віку.

Ключові слова:

регіон, адміністративний район, кінцевий споживач, структура населення 

Мова:

українська


DOI: 
https://doi.org/10.17721/2413-7154/2017.77.25-32

Рекомендуємо цитувати цю статтю так: Grytsevych, V., Senkiv, M. (2017). The geography of the end consumers of the logistics product flows in Western Ukraine. Ekonomichna ta Sotsialna Geografiya, 77, 25-32 (in Ukrainian, abstr. in English), https://doi.org/10.17721/2413-7154/2017.77.25-32.

Вимоги до оформлення

Інформація для рецензентів

Завантажте анкету рецензента: 

Видавнича етика

Поточний випуск

Контактна інформація

Адреса редакційної колегії:

м. Київ, МСП-680, проспект Академіка Глушкова, 2, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, географічний факультет, кафедра економічної та соціальної географії

Тел.: 8 (044) 521-32-04,
8 (044) 521-32-24