Випуск 77
  • Реєстрація

ТИПОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ СЄВЄРОДОНЕЦЬКО-ЛИСИЧАНСЬКОЇ АГЛОМЕРАЦІЇ

1Наталія ГУСЄВА, 2Олексій ЗАДЄСЄНЦЕВ

1Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Україна

2Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

1Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.2Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Анотація: 

Головними центрами сучасного суспільного життя все більше стають міські агломерації. Протягом другої половини ХХ ст. – першого десятиліття ХХІ ст. на території Луганської області утворилося шість міських агломерацій. З них тільки Сєвєродонецька-Лисичанська агломерація на сьогоднішній день розташована на підконтрольній українській владі території. В світлі останніх подій на сході України дана агломерація зазнала дуже сильних змін, оскільки стала найголовнішим адміністративним, соціально-економічним, політичним центром регіону. За часи свого існування агломерація мала різні назви – Лисичансько-Рубіжанська, Лисичансько-Сєвєродонецька, Сєвєродонецько-Лисичанська. Остання назва є найбільш доцільною, оскільки зараз саме Сєвєродонецьк є найбільшим містом агломерації за чисельністю населення та головним її промисловим центром. Враховуючи 1-годинну та 30-ти кілометрову доступність населених пунктів до центрів агломерації, до складу Сєвєродонецько-Лисичанської агломерації входять 47 населених пунктів, у т.ч. 8 міст, 10 селищ міського типу та 29 сільських поселень. Міські агломерації значно відрізняються одна від одної за чисельністю населення, площею території, просторовою структурою, господарськими функціями та іншими критеріями. Сєвєродонецько-Лисичанська агломерація: за кількістю ядер – поліцентрична; за просторовою моделлю – поліцентрична з елементами розсіяної; за площею – мала; за чисельністю населення – агломерація з середньою чисельністю населення; за господарськими функціями – поліфункціональна; за коефіцієнтом розвиненості (складності) – слабко розвинена (ІІ клас складності), за динамічністю – нединамічна. Утворення агломерації відбувалося як шляхом «від міста», так і шляхом «від району». На сьогоднішній день агломерація перебуває на І фазі розвитку, представляючи собою агломерацію ринку праці.

Ключові слова:

міські агломерації, класифікація агломерацій, коефіцієнт розвиненості (складності) агломерацій, моделі розвитку агломерацій, фази розвитку агломерацій, моделі просторової структури агломерацій 

Мова:

українська


DOI: 
https://doi.org/10.17721/2413-7154/2017.77.10-18

Рекомендуємо цитувати цю статтю так: Guseva, N., Zadyesyentsev, O. (2017). Typological features of the Severodonetsk-Lysychansk agglomeration. Ekonomichna ta Sotsialna Geografiya, 77, 10-18 (in Ukrainian, abstr. in English), https://doi.org/10.17721/2413-7154/2017.77.10-18.

Вимоги до оформлення

Інформація для рецензентів

Завантажте анкету рецензента: 

Видавнича етика

Поточний випуск

Контактна інформація

Адреса редакційної колегії:

м. Київ, МСП-680, проспект Академіка Глушкова, 2, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, географічний факультет, кафедра економічної та соціальної географії

Тел.: 8 (044) 521-32-04,
8 (044) 521-32-24