Випуск 73
  • Реєстрація

ФАКТОР ЧАСУ В СУСПІЛЬНІЙ ГЕОГРАФІЇ

1Ярослав ОЛІЙНИК, 2Анатолій СТЕПАНЕНКО

1Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Україна 

2Державна установа «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку Національної академії наук України»

1Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Анотація: 

У статті розкривається сутність поняття соціальний час – форми буття соціуму, яка виявляється в зміні послідовних подій та складається з соціальних й індивідуальних уявлень. Соціальна географія дає характеристику соціального часу в історико-просторовому контексті та аналізує його в територіальному вимірі. Для кожної історичної епохи властиве особливе сприйняття часу. Час не існує сам по собі, він завжди пов’язаний з явищами і процесами, що відбуваються в оточуючому світі. Разом з тим, час – фізичний фактор, який має властивості, що дозволяють активно брати участь у всіх природних процесах, що забезпечують причинно-наслідковий зв’язок явищ. У суспільстві час виступає у формі діяльності. Таким чином, час виражає і кількісну сторону буття, тобто зміст соціального процесу. На відчуття, сприйняття і переживання часу певним чином впливають і природні чинники, і географічне середовище. До основних властивостей часу відносяться тривалість, незворотність, одномірність, темп часу, спрямованість, перебіг. До особливостей соціального часу відносять його неоднорідність, багатоплановість, темпоральність. У вивченні часу вагоме значення належить такій науці, як історична географія.

Ключові слова:

час, соціальний час, просторовий час, історична географія, властивості часу, лімінальність 

Мова:

українська


DOI:
https://doi.org/10.17721/2413-7154/2015.73.3-10

Рекомендуємо цитувати цю статтю так: Oliynyk, Ya., Stepanenko, A. (2015). The factor of time in human geography. Ekonomichna ta Sotsialna Geografiya, 73, 3-10 (in Ukrainian, abstr. in English), https://doi.org/10.17721/2413-7154/2015.73.3-10.

Вимоги до оформлення

Інформація для рецензентів

Завантажте анкету рецензента: 

Видавнича етика

Поточний випуск

Контактна інформація

Адреса редакційної колегії:

м. Київ, МСП-680, проспект Академіка Глушкова, 2, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, географічний факультет, кафедра економічної та соціальної географії

Тел.: 8 (044) 521-32-04,
8 (044) 521-32-24