Випуск 73
  • Реєстрація

ТЕСТУВАННЯ МОДЕЛІ ДИФЕРЕНЦІАЛЬНОЇ УРБАНІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ

1Костянтин МЕЗЕНЦЕВ, 2Олексій ГАВРИЛЮК

1,2Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Україна 

1Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., 2Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Анотація: 

Протягом останнього десятиліття дослідження розвитку міст в Україні характеризується все більшим перекосом в бік описовості, втратою зв’язку із ключовими теоріями і концепціями, що пояснюють розвиток міст в цілому та в умовах постсоціалістичних трансформацій зокрема. Досвід урбаністичних досліджень багатьох постсоціалістичних країн свідчить про зростання ролі теоретизації та концептуалізації різних аспектів розвитку міст. Тому нині важливим завданням є повернення українських урбаністичних досліджень в бік інтеграції до загальносвітового теоретичного дискурсу. Так, варто розглянути концепцію диференціальної урбанізації. Г. Ґейєр та Т. Контуллі запропонували теоретичну модель диференціальної урбанізації, яку було протестовано на прикладі ряду країн. Чи можливо в Україні виділити типові стадії моделі диференціальної урбанізації? Якою є послідовність стадій диференціальної урбанізації в Україні? Наскільки подібними за часовими межами є стадії диференціальної урбанізації в Україні та інших країнах щодо яких дана модель вже тестувалася? На ці питання буде дано відповідь у даній статті.

Ключові слова:

урбанізація, стадії урбанізації, концепції стадійного розвитку урбанізації, модель диференціальної урбанізації, Україна 

Мова:

українська


DOI: 
https://doi.org/10.17721/2413-7154/2015.73.15-26

Рекомендуємо цитувати цю статтю так: Mezentsev, K., Havryliuk, O. (2015). Testing of the differential urbanization model in Ukraine. Ekonomichna ta Sotsialna Geografiya, 73, 15-26 (in Ukrainian, abstr. in English), https://doi.org/10.17721/2413-7154/2015.73.15-26.

Вимоги до оформлення

Інформація для рецензентів

Завантажте анкету рецензента: 

Видавнича етика

Поточний випуск

Контактна інформація

Адреса редакційної колегії:

м. Київ, МСП-680, проспект Академіка Глушкова, 2, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, географічний факультет, кафедра економічної та соціальної географії

Тел.: 8 (044) 521-32-04,
8 (044) 521-32-24