Випуск 73
  • Реєстрація

СУЧАСНІ ПРОСТОРОВІ ТРАНСФОРМАЦІЇ В ГОЛОСІЇВСЬКОМУ РАЙОНІ МІСТА КИЄВА

1Анатолій МЕЛЬНИЧУК, 2Світлана КОВАЛЬЧУК

1,2Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Україна 

1Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Анотація: 

У статті розглянуто напрями та наслідки трансформації міського простору Голосіївського району м. Київ, викликаної суспільними перетвореннями у пострадянський період. Увагу зосереджено на відображенні ключових перетворень на основних історико-географічних зрізах, які характеризують формування та розвиток території, яка нині входить до складу міського район. Акцентовано на тому, що зміна переважаючих функцій території району була пов’язана контекстом головних функціональних (змістовних) та просторових векторів розвитку столиці України та відповідною зміною функцій території в умовах індустріального та постіндустріального періодів її розвитку. На основі розробленої методики визначено якісні та кількісні параметри трансформації простору досліджуваної території, визначено особливості зміни функцій території в одному з центрів просторового розвитку району – Либідській площі. Визначено особливості, кількісні та якісні територіальні відміни у трансформаціях функціональної структури загальноміського центру під впливом ядра – ТРЦ “Ocean Plaza”. Виокремлено ряд основних чинників, які вплинули і продовжують впливати на трансформації території в межах даного міського центру та функції території які належать до найбільш та найменш гнучких у контексті трансформації міського простору.

Ключові слова:

міський простір, трансформація міського простору, функції території, історико-географічний зріз

Мова:

англійська


DOI: https://doi.org/10.17721/2413-7154/2015.73.65-75

Рекомендуємо цитувати цю статтю так: Melnychuk, A., Kovalchuk, S. (2015). Modern spatial transformation in Holosiivskyi district of Kyiv. Ekonomichna ta Sotsialna Geografiya, 73, 65-75, https://doi.org/10.17721/2413-7154/2015.73.65-75.

Вимоги до оформлення

Інформація для рецензентів

Завантажте анкету рецензента: 

Видавнича етика

Поточний випуск

Контактна інформація

Адреса редакційної колегії:

м. Київ, МСП-680, проспект Академіка Глушкова, 2, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, географічний факультет, кафедра економічної та соціальної географії

Тел.: 8 (044) 521-32-04,
8 (044) 521-32-24