Випуск 71
  • Реєстрація

ДО ПИТАННЯ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ВІДПОЧИНКУ НА ПРИРОДІ МЕШКАНЦІВ ВЕЛИКИХ МІСТ РЕГІОНУ СЕРЕДНЬОГО ПОДНІПРОВ’Я (НА ПРИКЛАДІ М. КИЄВА)

1Олександр ДМИТРУК, 2Марина КУЛІНІЧ

1,2Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Україна

2Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Анотація: 

У статті досліджуються особливості організації відпочинку на природі мешканців великих міст регіону Середнього Подніпров’я (на прикладі м. Києва), оскільки територія саме цього регіону в усі періоди історії була привабливою для життя різних племен та народів, а безпосередньо в наш час Середнє Подніпров’я є місцем розвитку і розростання міських агломерацій. Дане дослідження базується на проведенні онлайн-анкетування серед киян в чисельності 1117 респондентів та аналізі зібраних анкетних даних. Запитання онлайн-анкети сфокусовані на дослідженні рекреаційних потреб і вподобань мешканців великих міст (на прикладі м. Києва) з акцентом на короткостроковий відпочинок на природі. В кінці роботи наведено перелік основних проблем та рекомендацій по оптимізації розвитку водного туризму в басейні р. Дніпро. Приділено увагу сутності понять «лукопарк», «лісопарк», «гідропарк» як базису для організації комфортних місць відпочинку на природі для мешканців великого міста в цілому і зокрема для сімей з дітьми. Представлено трактування поняття «аквальний рекреаційний ландшафт» з позицій конструктивно-географічних засад організації відпочинку на природі.

Ключові слова: 

Середнє Подніпров’я, відпочинок на природі, водний туризм, конструктивне планування території відпочинку, лукопарк, лісопарк, гідропарк, аквальний рекреаційний ландшафт

Мова:

українська


DOI: 
https://doi.org/10.17721/2413-7154/2015.71.18-22

Рекомендуємо цитувати цю статтю так: Dmytruk, O., Kulinich, M. (2015). To the issue of organization the outdoor recreation for the citizen of big cities in the Middle Dnieper region (on the example of Kyiv City). Ekonomichna ta Sotsialna Geografiya, 71, 18-22 (in Ukrainian, abstr. in English), https://doi.org/10.17721/2413-7154/2015.71.18-22.

Вимоги до оформлення

Інформація для рецензентів

Завантажте анкету рецензента: 

Видавнича етика

Поточний випуск

Контактна інформація

Адреса редакційної колегії:

м. Київ, МСП-680, проспект Академіка Глушкова, 2, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, географічний факультет, кафедра економічної та соціальної географії

Тел.: 8 (044) 521-32-04,
8 (044) 521-32-24