Випуск 71
  • Реєстрація

СПРИЙНЯТТЯ МІСЦЕВОЇ ГЕОГРАФІЧНОЇ СПЕЦИФІКИ НАСЕЛЕННЯМ ПОДІЛЛЯ

Олексій ГНАТЮК

Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Анотація: 

У статті розглянуто сприйняття місцевої географічної специфіки населенням Подільського регіону. Увагу зосереджено на п’яти елементах місцевої географічної специфіки: природні та історико-культурні пам’ятки, визначні персоналії, торгові марки, походження назви поселення та образно-поетичні назви поселень і територій. На основі розробленої методики визначено якісні та кількісні параметри образно-географічних систем району, встановлено основні закономірності їх просторової організації, проведено типологію адміністративно-територіальних одиниць регіону за базовими властивостями образно-географічних систем. Виявлено, що населення Подільського регіону характеризується високим рівнем рефлексії місцевої географічної специфіки. Для різних частин регіону властива різна структура та рівень сформованості місцевої образно-географічної системи. Зокрема, образно-географічні системи у Вінницькій та Тернопільській областях є сформованими, усталеними та ієрархізованими. Натомість для образно-географічної системи Хмельницької області властиві протилежні риси, що вказує на її відносну молодість та динамізм. З метою подальшого розкриття закономірностей сприйняття населенням місцевої географічної специфіки доцільно проводити дослідження образно-географічних систем окремих поселень.

Ключові слова: 

територіальна ідентичність, місцева географічна специфіка, географічний образ, образно-географічна система

Мова:

англійська


DOI: https://doi.org/10.17721/2413-7154/2015.71.88-99

Рекомендуємо цитувати цю статтю так: Gnatiuk, O. (2015). Perception of local geographical specificity by the population of Podolia. Ekonomichna ta Sotsialna Geografiya, 71, 88-99, https://doi.org/10.17721/2413-7154/2015.71.88-99.

Вимоги до оформлення

Інформація для рецензентів

Завантажте анкету рецензента: 

Видавнича етика

Поточний випуск

Контактна інформація

Адреса редакційної колегії:

м. Київ, МСП-680, проспект Академіка Глушкова, 2, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, географічний факультет, кафедра економічної та соціальної географії

Тел.: 8 (044) 521-32-04,
8 (044) 521-32-24