Випуск 76
  • Реєстрація

ПІДГОТОВКА ТА ЗАХИСТ ДИСЕРТАЦІЙНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ІЗ СУСПІЛЬНОЇ ГЕОГРАФІЇ В УКРАЇНІ (ІСТОРИКО-НАУКОВИЙ АНАЛІЗ)

1Ярослав ОЛІЙНИК, 2Сергій ШЕВЧУК

1Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Україна

2Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, Україна

1Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., 2Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Анотація: 

Актуальність історико-наукових досліджень у суспільній географії визначається методологічними засадами науки, оскільки ніколи раніше не ставилася мета вивчення усього її дисертаційного фонду у конкретно-історичному відношенні. Важливість такого дослідження в суспільній географії є незаперечним, оскільки воно пов’язане не тільки з аналізом минулого науки, а й з визначенням перспектив розвитку. Внутрішні закономірності та потреби розвитку суспільної географії, а також соціальні потреби підвищення статусу та ефективності сучасних суспільно-географічних досліджень вимагають якнайшвидшого вивчення наукових шкіл у географії, що може бути успішно реалізоване крізь призму дисертаційних досліджень. У статті здійснено історико-науковий аналіз процесу становлення системи підготовки дисертаційних досліджень в Україні із проблем суспільної географії. У хронологічній послідовності показано системні зміни у підготовці наукових кадрів суспільних географів починаючи із кінця ХІХ до початку ХХІ ст. Особлива увага звертається на динаміку та тематику дисертаційних досліджень, що була характерною для того чи іншого етапу. Вперше складено перелік здобувачів наукових ступенів доктора і кандидата наук за часом захисту дисертації. На основі аналізу кількісних показників захистів дисертаційних робіт також показано місце суспільної у структурі наукового потенціалу України. Результати дослідження містять вичерпну інформацію про умови підготовки дисертаційних досліджень, їх тематичну спрямованість та вплив на формування української наукової школи суспільної географії. Окремо звертається увага на проблемних питаннях щодо функціонування спеціальності «економічна та соціальна географія» у контексті реформування системи вищої освіти.

Ключові слова:

суспільна географія в Україні, наукова школа, дисертація 

Мова:

українська


DOI: 
https://doi.org/10.17721/2413-7154/2016.76.3-18

Рекомендуємо цитувати цю статтю так: Oliynyk, Ya., Shevchuk, S. (2016). Preparation and defense of dissertations in human geography in Ukraine (Historical and Scientific Analysis). Ekonomichna ta Sotsialna Geografiya, 76, 3-18 (in Ukrainian, abstr. in English), https://doi.org/10.17721/2413-7154/2016.76.3-18.

Print ISSN: 2413-7154. Online ISSN: 2413-7553

Вимоги до оформлення

Інформація для рецензентів

Завантажте анкету рецензента: 

Видавнича етика

Поточний випуск

Контактна інформація

Адреса редакційної колегії:

м. Київ, МСП-680, проспект Академіка Глушкова, 2, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, географічний факультет, кафедра економічної та соціальної географії

Тел.: 8 (044) 521-32-04,
8 (044) 521-32-24