Випуск 75
  • Реєстрація

СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Анастасія ГРЕБЕНЬ

Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Анотація: 

Доцільність поглибленого аналізу територіальної організації системи охорони здоров’я Рівненської області визначається перш за все необхідністю проведення оцінки якості функціонування та доступності для населення медичних установ у регіоні, який зазнав значного радіоактивного забруднення у результаті аварії на Чорнобильській АЕС.
Головною метою даного дослідження є визначення особливостей територіальної організації системи медичного обслуговування населення Рівненської області у контексті оцінки її впливу на медико-демографічну ситуацію у регіоні. Аналіз територіальної організації системи медичного обслуговування населення Рівненської області здійснювався шляхом визначення низки показників (індекс локалізації, індекс територіальної концентрації, зона обслуговування, радіус обслуговування).
Відповідно до проведених обчислень, оптимальні показники співвідношення кількості медичних закладів та населення спостерігаються в Острозькому, Рівненському, Костопільському та Здолбунівському районах. Найбільша невідповідність між даними показниками у Березнівському, Корецькому, Володимирецькому та Дубровицькому районах, що пов’язано в першу чергу з периферійним розташуванням цих районів в області. Аналогічні відмінності склалися також і за показниками доступності медичних установ. У Демидівському, Здолбунівському та Березнівському районах зона обслуговування одного лікарняного закладу є найменшою – 188-244 км2, у Дубенському, Костопільському, Острозькому та Гощанському, навпаки, найбільшою – 692-1200 км2. Загалом південні та центральні райони області краще забезпечені медичними закладами. Окремо слід відзначити Рівненський район, де найкращі показники забезпеченості населення лікувальними установами визначаються його “столичним” статусом.
З метою встановлення взаємозв’язку між кількістю лікувальних установ та медико-демографічними показниками (загальна смертність, рівень захворюваності та поширення хвороб) було проведено кореляційний аналіз. Його результати свідчать про наявність сильної залежності - r1=0,7, r2=0,8, r3=0,9 відповідно. Це свідчить про те, що стан здоров’я населення суттєво залежить від рівня розвитку медичного обслуговування.

Ключові слова:

система медичного обслуговування, територіальна організація, радіус обслуговування, територіальна доступність, здоров’я населення, Рівненська область 

Мова:

українська


DOI: 
https://doi.org/10.17721/2413-7154/2016.75.63-68

Рекомендуємо цитувати цю статтю так: Hreben, A. (2016). Territorial organization of healthcare in Rivne Region in the focus of human geography. Ekonomichna ta Sotsialna Geografiya, 75, 55-62 (in Ukrainian, abstr. in English), https://doi.org/10.17721/2413-7154/2016.75.55-62.

Print ISSN: 2413-7154. Online ISSN: 2413-7553

Вимоги до оформлення

Інформація для рецензентів

Завантажте анкету рецензента: 

Видавнича етика

Поточний випуск

Контактна інформація

Адреса редакційної колегії:

м. Київ, МСП-680, проспект Академіка Глушкова, 2, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, географічний факультет, кафедра економічної та соціальної географії

Тел.: 8 (044) 521-32-04,
8 (044) 521-32-24