Випуск 75
  • Реєстрація

СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ МІСЬКОГО РОЗСЕЛЕННЯ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ

Ксенія НЕЛІПА

Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Анотація: 

В постіндустріальний період особливої уваги потребує система міського розселення індустріальних регіонів. Інтенсивні урбанізаційні процеси, незадовільна демографічна ситуація, економічна криза та геополітична нестабільність в регіоні впливають на нерівномірний розподіл населення та перевантаженість окремих територій Запорізької області. Метою роботи є дослідження трансформації міського розселення Запорізької області. В роботі необхідно розглянути процес становлення сучасної міської системи розселення в регіоні, проаналізувати динаміку чисельності та визначити частку міського населення в районах області, визначити вплив обласного центру на міську систему розселення Запорізької області, проаналізувати забезпеченість міст області закладами соціальної сфери. Були використані статистичні, бібліографічні, картографічні та аналітико-синтетичні методи дослідження. Під час написання роботи було проаналізовано дані Головного управління статистики в Запорізькій області та нормативно-правові акти з питань адміністративно-територіального устрою України. В роботі наведено результати аналізу динаміки чисельності, частки міського населення до сільського та частки міського населення в районах до загальної кількості міського населення в Запорізькій області. Визначені міста та селища міського типу, які перейшли з однієї категорії міських поселень за людністю до іншої. Проаналізовані зміни в забезпеченості міст області закладами соціальної сфери. Таким чином, в статті сформульовані основні проблеми функціонування та розвитку міської системи розселення Запорізької області.

Ключові слова:

трансформація, індустріальний регіон, місто, селище міського типу, міжрайонні центри 

Мова:

українська


DOI: 
https://doi.org/10.17721/2413-7154/2016.75.35-40

Рекомендуємо цитувати цю статтю так: Nelipa, K. (2016). Modern tendencies of urban settlement transformation in Zaporizhia Region. Ekonomichna ta Sotsialna Geografiya, 75, 35-40 (in Ukrainian, abstr. in English), https://doi.org/10.17721/2413-7154/2016.75.35-40.

Print ISSN: 2413-7154. Online ISSN: 2413-7553

Вимоги до оформлення

Інформація для рецензентів

Завантажте анкету рецензента: 

Видавнича етика

Поточний випуск

Контактна інформація

Адреса редакційної колегії:

м. Київ, МСП-680, проспект Академіка Глушкова, 2, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, географічний факультет, кафедра економічної та соціальної географії

Тел.: 8 (044) 521-32-04,
8 (044) 521-32-24