Випуск 75
  • Реєстрація

АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНА РЕФОРМА – ЯКІ ЗМІНИ ПОТРІБНІ СІЛЬСЬКИМ ГРОМАДАМ

1Ольга ФІЛОНЕНКО, 2Юрій ФІЛОНЕНКО

1Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Україна

2Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, м. Ніжин, Україна

1Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Анотація: 

Багато країн Європи вже провели реформу адміністративно-територіального устрою. Перед цією проблемою стоїть і наша країна, яка, перебуваючи у складі колишнього СРСР, неодноразово зазнавала змін адміністративно-територіального устрою (зникали одні адміністративно-територіальні одиниці та з’являлися інші, змінювалися межі областей та районів, а також їх кількість). Неефективність управління регіонами в Україні нині настільки очевидна, що вимагає негайних і рішучих дій. Питання полягає лише в тому, яким чином здійснюватиметься реформування і наскільки воно буде ефективним з точки зору державного та регіонального управління і соціально-економічного життя громад.
Зрозуміло, що керівництво держави наполягає на «добровільних» радикальних змінах. Для цього вже є необхідна законодавча база, угода про фінансування, розпорядження уряду та обласних адміністрацій тощо. Але можна піти й іншим шляхом. Наприклад, ліквідувати області й, укрупнивши райони, створити округи (повіти), а також скоротити апарат працюючих у сільських радах, залишивши лише голів (старост). Осіб, які будуть претендувати на посади голів, варто одночасно реєструвати й кандидатами у повітові депутати. У разі обрання, вони будуть і очолювати громади, і представляти їх на районному рівні. Крім того, у розпорядження нині існуючим сільським громадам необхідно негайно передати ресурси, які їм же й належать, але, в силу різних причин, ними не контролюються. Це вже зараз створить умови для їх фінансової незалежності.
Головним результатом адміністративно-територіальної реформи має стати ефективне здійснення управлінських функцій керівництвом новостворених громад та повітів для забезпечення їх соціально-економічного та культурного розвитку.

Ключові слова:

адміністративно-територіальна реформа, управління, громада, сільська рада, нововведення, фінансовий стан, інфраструктура 

Мова:

українська


DOI:
https://doi.org/10.17721/2413-7154/2016.75.7-11

Рекомендуємо цитувати цю статтю так: Filonenko, O., Filonenko, Yu. (2016). Administrative territorial reform – what changes do village communities need. Ekonomichna ta Sotsialna Geografiya, 75, 7-11 (in Ukrainian, abstr. in English), https://doi.org/10.17721/2413-7154/2016.75.7-11.

Print ISSN: 2413-7154. Online ISSN: 2413-7553

Вимоги до оформлення

Інформація для рецензентів

Завантажте анкету рецензента: 

Видавнича етика

Поточний випуск

Контактна інформація

Адреса редакційної колегії:

м. Київ, МСП-680, проспект Академіка Глушкова, 2, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, географічний факультет, кафедра економічної та соціальної географії

Тел.: 8 (044) 521-32-04,
8 (044) 521-32-24